تایپ

تایپ (بررسی ۶ روش برای سرعت بخشیدن به تایپ)

تایپ کردن برای افرادی که علاقمند به نوشتن هستند کاری سرگرم کننده است. این افراد زمانی که ایده‌ای به ذهنشان بیاید به سرعت به سراغ رایانه خود رفته و آن را می‌نویسند و از این کار لذت خواهند برد. همچنین تایپ سریع‌تر باعث صرفه‌جویی در زمان نیز می‌شود و می‌توانید از وقت خود بیشتر استفاده کنید. بسیاری از افراد به دنبال استادی برای آموزش تایپ سریع هستند؛ اما بهترین معلم برای بالا بردن سرعت تایپ، خود شما هستید و با تمرین تکنیک‌ها و رعایت نکات زیر می‌توانید به پیشرفت چشمگیری در تایپ برسید.

۱ – فضای کاری مناسب

تایپ سریع فقط به تسلط به صفحه کلید وابسته نیست زیرا اگر فضای کاری مناسبی نداشته باشید به سرعت خسته می‌شوید و سرعت کار شما پایین خواهد آمد. برای کار به صورت طولانی مدت حتما باید به طور صحیح پشت میز کار خود قرار بگیرید، کمرتان خمم نباشد پشتی صندلی صاف و پاهایتان کمی از هم فاصله داشته باشند و همچنین دست‌ها صفحه کلید را بپوشاند، صندلی را طوری تنظیم کنید که موقعیت مناسب خود را پیدا کنید و به گونه‌ای قرار بگیرید که برای نگاه به صفحه نمایش کمی سرتان را خم کنید، در طول تایپ اگر بتوانید این وضعیت را حفظ کنید هم احساس راحتی دارید و هم مچ دستتان درد نمی‌گیرد.

۲ – با صفحه کلید به خوبی آشنا شوید

ابزار کار شما صفحه کلید شماست. بیشتر صفحه کلید‌های موجود از یک طرح کلی به نام QWERTY بهره می‌برند، دلیل این نامگذاری این است که حروف حک شده روی صفحه کلید در گوشه بالا و چپ قرار دارند، همچنین برخی کیبوردها در‌ اطراف خود دارای کلیدهایی با چند کاربرد هستند که یادگیری عملکرد آنها به سرعت تایپ کمک می‌کند. تنها راه سریع تایپ کردن نگاه نکردن به کیبورد است.

همچنین بخوانید
فریلنسرینگ چیست ؟

سفارش تایپ

۳ –  چشمان خود را ببندید

چشمان خود را ببندید و هر کلیدی را که فشار می‌دهید با صدای بلند نام آن حرف را بگویید سپس چشم خود را باز کرده و بررسی کنید که آیا این روند را به صورت صحیح انجام داده اید یا خیر، این مرحله کمی طولانی است پس در انجام آن صبر و حوصله داشته باشید.

۴ – تایپ را آرام شروع کنید

عجول نباشید در ابتدا از متون کوتاه شروع کنید تا محل قرار گیری کلیدها در خاطرتان بماند.

در این مرحله هرگز نباید به صفحه کلید نگاه کنید حتی اگر زمان زیادی را از دست بدهید.

هنگامی که این کار را انجام بدهید به تدریج سرعتتان افزایش پیدا می‌کند.

۵ –سایت‌های تمرین تایپ

وبسایت‌ها و نرم‌افزارهایی هستند که با روند سرگرم کردن شما تایپ را نیز به شما می‌آموزند، کلماتی که تایپ می‌کنید در هر دقیقه ضبط می‌شود و براساس آن به شما نمره می‌دهند. در این گونه سایت‌ها می‌توانید با افزایش مهارت، رکورد خود را بهبود ببخشید و با دیگران نیز به رقابت بپردازید؛ در نتیجه هم سرگرم می‌شوید و هم مهارت کسب خواهید کرد.

برخی از سایت‌های مفید:

  1. Typing club
  2. TheTypingCat
  3. Typing.com

۶ – تمرین، تمرین، تمرین

آنقدر باید مراحل بالا را تکرار کنید تا انگشتانتان به درستی در سر جای خود قرار بگیرند.

برای تمرین می‌توانید به چیزی گوش دهید و همان لحظه آن را تایپ کنید.

یک سخنرانی، یک نمایش و یا یک برنامه تلویزیونی همگی می‌توانند ابزاری برای تمرین تایپ باشند و تسلط شما را برای تایپ سریع افزایش دهند.

همچنین بخوانید
علوم و مهندسی صنایع غذایی (معرفی رشته)

سفارش تایپ فوری و در کمترین زمان را به ما بسپارید.

تایپیست نوین پروژه شوید

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

× برای درج دیدگاه باید وارد شوید