قوانین و مقررات

گروه نوین پروژه ضمن تمامی همکاری‌های لازم با کاربران عزیز در یک فضای دوستانه قوانین و مقرراتی را نیز جهت اطمینان خاطر عزیزان گردآوری کرده است که اهم این قوانین در ادامه ذکر خواهند شد. ابتدا باید به این موضوع اشاره داشت که نوین پروژه صرفاً تحت عنوان یک واسطه بین کارفرما و پمانکار نقش ایفا خواهد کرد. بدین صورت که ما علاوه‌بر ایجاد یک بازار کار آنلاین در قالب همکاری در پروژه‌های دانشجویی، تجاری و صنعتی بهترین کارها را به کاربران خود ارائه می‌دهیم. امکانات درنظر گرفته شده برای کارفرما و پیمانکار در سایت ما بصورت ثبت نمونه کار، انتخاب مهارت‌ها، امکان ارسال پیشنهادات جهت بهبود پیشرفت کار، ارتباط آنلاین با پیمانکار و سیستم حل اختلاف در جهت رضایت کارفرمایان است. در این حال، سیستم پرداخت امن، سیستم حل اختلاف نیز برای پیمانکاران درنظر گرفته شده است.

در زمینه فرآیند ثبت‌نام کاربران می‌بایست موافقت خود را با قوانین موجود که شامل دستورالعمل ها، و مرامنامه سایت اعلام کند. مسئولیت مالی استفاده از سایت، خریدها، خدمات دریافت شده را بر عهده بگیرید؛ تعهدات خود را در قبال پروژه ای که دارید انجام دهید، مگر اینکه این تعهدات خلاف قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران یا سایت نوین پروژه باشد.

در هنگام ثبت نام از شما درخواست می شود تا نام کاربری و رمز عبور برای حساب خود انتخاب کنید. شما بصورت کامل در حفظ و نگهداری رمز عبور خود مسئول هستید. ما با مشاهده هرگونه فعالیت در حساب شما چنین برداشت خواهیم کرد که شما یا فردی که از طرف شما اجازه دسترسی به او داده شده است وارد حساب کاربری شما شده است.

نکته مهم: درصورت مشکوک شدن به دسترسی غیر مجاز به حساب خود، بلافاصله از طریق بخش پشتیبانی به ما اطلاع دهید.

روابط حاکم در نوین پروژه

کارفرما و پیمانکار:

برای انجام پروژه در سایت نوین پروژه، کارفرما و پیمانکار بصورت مستقیم با هم در ارتباط اند. بصورتی که بعد از ارسال طرح خود، کارفرما بهترین پیشنهاد یا پیشنهادهای مطرح شده از طرف پیمانکاران را انتخاب و سپس پیمانکار انجام پروژه را قبول می کند. کارفرما موافقت می‌کند خرید کند و پیمانکار موافقت می کند که سرویس و باقی ملزومات را طبق توافق پیش رو تحویل دهد؛ قرارداد بین کارفرما و پیمانکار شامل توضیحات پروژه، پیشنهاد پیمانکار و باقی شرایط و قوانینی است که بین کارفرما و پیمانکار در سایت توافق شده، قوانین سایت، هر مطلب و فایل دیگری که در سایت آپلود شده و مورد توافق طرفین قرار گرفته شده باشد، می‌باشد. شما موافقت می‌کنید که وارد هیچ توافقی که قوانین سایت را نقض کند نشوید.

هر توافقی که قوانین سایت را نقض کند باطل است. کارفرما مسئولیت مدیریت، بررسی، پیگیری و پرداخت در زمان مقرر برای دریافت نتیجه مطلوب را بر عهده دارد و پیمانکار مسئولیت ارائه خدمات با کیفیت در زمان مقرر بر اساس توافق انجام شده را بر عهده دارد. کارفرما و پیمانکار هر دو موافقت می‌کنند در جهت انجام اجرای توافق با یکدیگر همکاری داشته و منصفانه رفتار کنند.

کارفرما و پیمانکار توجه دارند و موافقند که هر کدام به عنوان فردی مستقل رفتار می کنند. پیمانکار به عنوان یک پیمانکار مستقل، سرویس خود را ارائه می کند و هیچ رابطه شراکت، کارفرما و کارمند، مشارکت، نماینده یا هر چیز دیگری بین کارفرما و پیمانکار یا بین نوین پروژه با کارفرما و پیمانکار وجود ندارد.

کارفرما و نوین پروژه

نوین پروژه طرف حساب در توافقات، قرادادها و درخواست های پروژه ها بین کارفرما و پیمانکار نیست. نوین پروژه هیچ کنترلی روی پروژه‌ها ندارد و از جزئیات آن آگاه نیست. نوین پروژه مواردی از قبیل کیفیت انجام پروژه، امنیت و قانونی بودن سرویس تحویل داده شده، درست و دقیق بودن پروژه های ثبت شده، سطح دانش، پیشینه یا توان کاربران، اطمینان از انجام کار توسط پیمانکار، توان مالی کارفرما برای پرداخت بعد از انجام پروژه، یا اینکه پیمانکار یا کارفرما پروژه را تا انتها ادامه خواهند داد یا خیر، را تضمین نمی‌کند. تمام حقوق و تعهدات خرید و فروش خدمات بین کارفرما و پیمانکار خواهد بود. نوین پروژه هیچ وسیله یا ابزاری برای انجام پروژه ها در اختیار پیمانکارها قرار نخواهد داد. کارفرما و پیمانکار می بایست با یکدیگر تمام مسائلی که مربوط به حقوق و تعهدات می باشد را حل و فصل کنند. ما در نوین پروژه در ابتدای شکل‌گیری همکاری سعی می‌کنیم، بهترین افراد انتخاب شوند، ضمن اینکه درجهت رضایت پیمانکاران عزیز، تیم نوین پروژه پیگیر وضعیت و روند انجام پروژه‌ها خواهد بود.

کارفرما و پیمانکار توجه دارند و موافقند که ارزش، اعتبار و حسن نیت سایت، بستگی به عملکرد آنها در انجام پروژه دارد. به همین خاطر نوین پروژه به عنوان یک شخص سوم بر پروژه ها نظارت خواهد داشت تا دو طرف به موقع تعهدات خود را اجرا کنند.

هر نوع استفاده شما از سایت، شما را به شریک، نماینده، و شعبه بین شما و نوین پروژه تبدیل نخواهد کرد.

حل اختلاف

سیستم حل اختلاف نوین پروژه برای زمانی است که مبلغی به صورت پرداخت امن ایجاد شده و هنوز توسط کارفرما آزاد نشده باشد. در صورتی بروز هر گونه مشکل، کارفرما یا پیمانکار هر دو می توانند برای دریافت مبلغ اختلاف ایجاد کنند؛ زمانی که کار تحویل کارفرما شده باشد و کارفرما پرداخت امن را برای پیمانکار آزاد نکنند؛ زمانی که پیمانکار پاسخگو نبوده یا زمانی که پروژه تحویل داده شده از کیفیت مناسب برخوردار نباشد.

روش کار
مذاکره پس از ایجاد اختلاف توسط هر کدام از طرفین، طرف مقابل از طریق اطلاعیه های نوین پروژه مطلع شده و موافقت می کند در کمتر از ۵ روز در گفتگوی اختلاف حاضر شود. در صورت عدم حضور در موعد مقرر، نوین پروژه چنین در نظر خواهد گرفت که کاربر مقصر بوده و ممکن است رای به نفع کاربری که اختلاف ایجاد کرده است، صادر شود. پس از ایجاد اختلاف، کارفرما و پیمانکار موافقت می کنند از طریق مذاکره مشکل را بین خود حل کنند. اگر نتیجه مذاکره مورد قبول هر دو طرف بود، با اعلام آن، نوین پروژه پرداخت امن را بر اساس توافق پرداخت می کند. اگر شما از نتیجه مذاکره ناراضی بودید موافقت می کنید درخواست داوری ایجاد کنید.

در حل اختلاف های بین کارفرما و پیمانکار که از طریق مذاکره حل و فصل نمی شود، موافقت می کنید تا نوین پروژه به عنوان سوم شخص یا سوم شخصی که از طرف نوین پروژه انتخاب می شود اختلاف را داوری کند

شما توجه دارید و موافقت می کنید که نوین پروژه، داوری اختلاف بین کارفرما و پیمانکار را در ارتباط با پروژه ای که از طریق نوین پروژه انجام شده و پرداخت امن آن آزاد نشده باشد قبول می کند و داور تنها موظف است موارد زیر را در نظر بگیرد؛ موافقت انجام شده در پروژه؛ فقط پیام ها و ارتباط هایی که از طریق سایت انجام شده باشد؛ فایل ها و توضیحاتی که ضمیمه میز کار پروژه شده باشد و مورد توافق طرفین قرار گرفته باشد.

نوین پروژه داوری را پس از آنکه کارفرما و پیمانکار، هر دو درخواست داوری ایجاد کرده باشند انجام می دهد.

شما توجه دارید و موافقت می کنید که حکم داوری نوین پروژه، نهایی، لازم الاجرا و غیر قابل برگشت است.

بعد از اعلام نتیجه، نوین پروژه بر اساس رای صادر شده پرداخت را انجام می دهد.

درصورتی که حق به شما داده نشده بود، شما موافقت می‌کنید که شما حق استفاده از پروژه را نخواهید داشت. بنابرین تمام مدارکی که به شما تحویل داده شده را می‌بایست به طرف مقابل بازگردانده و کپی های الکترونیکی را حذف کنید.

روش ارتباط؛ شما توجه دارید و موافقت می کنید، نوین پروژه شما را از طریق ایمیل آدرسی که مرتبط با حساب کاربری شما است برای ارسال اطلاعیه ها مطلع خواهد کرد. شما مسئول دریافت اطلاعیه هایی هستید که از طریق ایمیل برای شما در زمان اختلاف ارسال می شود.

درصورت هرگونه اختلاف در جزئیات یا کلیات فنی یا مالی، موضوع از طریق سایت نوین پروژه حل خواهد شد.

خاتمه دادن و تعلیق

این قوانین از زمانی که شما از سایت نوین پروژه استفاده می کنید لازم الاجرا است. درصورتی که شما قوانین سایت را رعایت نکنید، ممکن است بدون اخطار حساب کاربری شما مسدود شود

شما توجه دارید و موافقت می کنید که اگر انجام پروژه ای که قبول کرده اید را بدون دلیل موجه رد کنید، یا درصورتی وارد اختلاف شوید که حق کاملا با کارفرما باشد و کارفرما از عملکرد شما شکایت کند، هزینه خدمات نوین پروژه را برای بار اول به صورت کامل به عنوان جریمه پرداخت کنید و درصورت تکرار، حساب کاربری شما مسدود خواهد شد.

زمانی که حساب کاربری شما مسدود شود، شما دیگر قادر به ورود به سایت نخواهید بود، و دیگر دسترسی به پیام ها، فایل ها و اطلاعات دیگری که در حساب خود دارد را نخواهید داشت.

وقتی حساب کاربری شما مسدود می شود، شما مجاز به ساختن حساب کاربری دیگر برای استفاده از خدمات این سایت نمی باشید.

حریم خصوصی

استفاده شما از سایت نوین پروژه منوط به رعایت این قوانین و حریم خصوصی نوین پروژه می باشد. برای اطلاع از حریم خصوصی کاربران در نوین پروژه، توصیه می کنیم بخش حریم خصوصی را با دقت مطالعه کنید.

مالکیت معنوی

محتوای کاربران

شما به شخصه مسئول تمام محتوایی هستید که در سایت نوین پروژه به انتشار قرار می دهید. برای مثال هر محتوایی که شامل تصویر، صدا یا ویدیو باشد (محتوای چند رسانه ای)، هر پستی، نظر یا مطلبی در فضای عمومی وب سایت، پیام های خصوصی و هر جای دیگر، هر محتوایی که در بخش هایی مانند پروفایل، نمونه کار، رزومه، پروژه، نظرات و … ثبت می کنید. شما بصورت کامل مالک و مسئول تمام محتوایی هستید که در سایت نوین پروژه انتشار می دهید.

بدین ترتیب شما به نوین پروژه این اجازه و حق را می دهید تا از این محتوا در جهت تبلیغات خدمات و سرویس های خود استفاده کند.

اطلاعات و محتوای شما نباید حقوق دیگران را نقض کند و نباید در تداخل با حقوق مالکیت معنوی با دیگران قرار گیرد، باعث عصبانیت، تهدید، آزار و اذیت دیگران شود، همینطور نباید مغایر با شئونات اخلاقی باشد.

نوین پروژه صحت اطلاعاتی که کاربران ارائه داده اند را تائید نمی کند و نوین پروژه مسئولیتی در قبال هر گونه اطلاعاتی که کاربران در این سایت منتشر می کنند، ندارد.

حذف محتوایی که حق مالکیت معنوی را نقض کرده است

اگر شما باور دارید حق مالکیت شما نقض شده است، از طریق بخش پشتیبانی، این اطلاعات را برای ما ارسال کنید ۱- نام و شماره تماس خود ۲- توضیح محتوایی که شما باور دارید باعث نقض حقوق شما شده است ۳- URL به محتوای اصلی شما. نوین پروژه در اولین فرصت به درخواست های بررسی حذف محتوای اشاره شده رسیدگی می کند.

محدودیت ها

همه کاربران موافقت دارند که:

مسئولیت کامل تمامی اعمالی که از طریق حساب کاربری شان انجام می شود را بپذیرند.

از هیچ روش مکانیزه یا دستی برای جمع آوری، کپی و تکثیر اطلاعات سایت و صفحات نوین پروژه استفاده نکنند.

نحوه ارائه پله به پله پروژه بعد از موافقت طرفین درجهت اجرای آن اعلام می‌شود؛ ضمن اینکه این موضوع برای هر پروژه بصورت جداگانه محاسبه شده و برای تمامی پروژه‌ها به یک صورت ثابت نخواهد بود. بعلاوه تمامی مراحل پرداخت توسط کارفرما نیز به همین شکل بعد از توافق طرفین به وی اعلام می‌شود.

از هیچ روشی برای ارسال هرزنامه (اسپم) به دیگر کاربران استفاده نکنند.

با پیمانکارها و کارفرمایان به منظور متقاعد کردن آنها از عدم استفاده از امکانات نوین پروژه، تماس حاصل نکنند.

وارد درگیری‌های لفظی، غیراخلاقی، بی‌ادبی و رفتارهای غیرحرفه ای با یکدیگر نشوند.

بیش از یک حساب کاربری در نوین پروژه ایجاد نکنند.

سلب مسئولیت خدمات ارائه شده در نوین پروژه بدون هرگونه ضمانت ارائه می شود.

وقتی شما با کاربر دیگری وارد اختلاف می شوید، نوین پروژه را از هرگونه ادعا، تقاضا و زیان در ارتباط با اختلاف بوجود آمده مبرا بدانید.