کتاب کیمیاگر نوین پروژه

کیمیاگر (معرفی رمان و خرید)

کیمیاگر را می‌توان یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های رمان در سراسر دنیا دانست. این کتاب توسط پائولو کوئیلو نویسنده مشهور برزیلی نوشته شده و در حال حاضر به بیش از ۵۰ زبان دنیا ترجمه شده است. بدلیل استقبال خوب از کیمیاگر، ترجمه‌های مختلفی از این کتاب در کشورمان صورت گرفته که بهترین آنها ترجمه آرش حجازی است. کوئیلو در ابتدای کتاب اینگونه نوشته است که:

((تپه‌های شنی با وزش باد جابجا می‌شوند، ولی… صحرا همیشه صحرا باقی می‌ماند. این است… افسانه عشق.))

چرا کیمیاگر را بخوانیم؟

مسلماً تمامی ما تا بدین جای زندگی رویاها و تصمیماتی برای خود داشته‌ایم که ممکن است باتوجه به شرایط مختلف به خیلی از آنها نرسیده باشیم و یا از رسیدن به آنها صرف نظر کنیم؛ کوئیلو در کیمیاگر به تصمیم‌ گیری‌ها و دنبال کردن رویاها می‌پردازد. او از شما می‌خواهد خودتان را پیدا کنید و به دنبال رویاهایتان بروید.

خلاصه کتاب

کیمیگار داستان زندگی چوپانی بنام سانتیاگو است که همه زندگی‌اش در سفر کردن همراه با گوسفندان می‌گذرد. وی تا سن ۱۶ سالگی در صومعه تحصیل کرد و پدر و مادرش علاقه‌مند بودند تا پسرشان کشیش شود؛ اما برخلاف علاقه آنها، سانتیاگو قصد داشت تا تمام جهان را ببیند. آرزوی کشف کائنات و سرانجام آرزوی شناخت خدا در او روشن و متبلور بود.

کیمیاگر

ماجرا از آنجایی شروع می‌شود که سانتیاگو علی‌رغم رضایت از وضعیت زندگی خود دو شب متوالی یک خواب عجیب می‌بیند. پس از آن به دنبال تعبیر خواب خود می‌رود و پس از یکسری اتفاقات پیرمردی را ملاقات می‌کند که زندگی او را برای همیشه تغییر می‌دهد…

همچنین بخوانید
کتاب قلعه حیوانات (معرفی و خرید)

جملات ماندگار کیمیاگر

هرکس در پی رویایی است و رویاها شبیه یکدیگر نیستند.

انسان برای سادگی، اهمیتی قائل نبود.

پس در «جان جهان» غرق شد و دید که «جان جهان» مظهری است از «پدیدآورنده یکتا» و… پدیدآورنده یکتا را در وجود خود یافت و… خود را نمادی از او دید.

دیگر آثار کوئیلو

از این نویسنده بزرگ چیزی حدود ۳۳ جلد کتاب تا بحال به چاپ رسیده است که ما در این بخش محبوب‌ترین آنها را بیان می‌کنیم:

  1. یازده دقیقه
  2. دست‌نوشته‌های آکیرا
  3. ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد
  4. شیطان و دوشیزه پریم
  5. مکتوب
  6. داستان‌هایی برای پدران، فرزندان و نوه‌ها

درباره پائولو کوئیلو

کوئیلو (یا کوئلیو) نوسنده برزیلی است که در ۱۹۴۷ در شهر ریودوژانیرو برزیل دیده به جهان گشود. در سن ۱۶ سالگی بدلیل سرپیچی و درونگرایی (طرز فکری که از دیدگاه خود برای نویسنده شدن داشت) توسط والدینش به موسسه روانی فرستاده شده و تا قبل از ۲۰ سالگی سه بار از آنجا فرار کرد. کوئیلو در سال ۱۹۷۴ به جرم فعالیت‌های خرابکارانه توسط دولت نظامی وقت دستگیر شد. وی در سال ۱۳۷۹ از شهرهای تهران و شیراز نیز بازدید کرده است.

هم اکنون می‌توانید کتاب کیمیاگر را از فروشگاه نوین‌پروژه خریداری نمایید. 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

× برای درج دیدگاه باید وارد شوید